En reise er avsluttet. En ny begynner

DSC07713

DSC07709-2

Så var den store dagen endelig kommet. To eller tre år med studier på lærerskolen var plutselig over og studentene kunne fornøyd ta imot sertifikat fra selveste rektor. SSL sto, tradisjonen tro, utenfor å ventet med flotte blomsterbuketter til alle. Lærerhøyskolen utdanner over 2000 elever hvert år og de aller fleste familier og slektninger møter opp for å se sine barn motta sertifikatet. Våre studenter ser på oss i SSL som sin familie og det er en selvfølge for oss å feire med de på en dag som denne, det har de virkelig fortjent! Våre elever har også en ekstra grunn til å smile; de har nemlig fått garantert lærerjobb i sitt eget hjemdistrikt. Skolestart er 1. september og alle er nå veldig spente på hvilken landsby de skal jobbe i. Kommer de til en stor skole med flere lærere eller blir de sluppet av inne i jungelen til en fjerntliggende landsby med beskjed om å starte skole? Våre studenter har vært med om det meste, men selv om vårt stipend til de nå tar slutt, og vi gir ansvaret videre til staten, vil vi for alltid være deres familie og båndene som er knyttet vil for alltid være der.

Følg med på bloggen utover høsten og vinteren! Vi ønsker selvsagt å besøke våre lærere for å se hvordan de har det i jobben sin. Om to uker skal vi arrangere et lærerseminar i Sepon, så følg med!

– Marit

 

 

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s

%d bloggere liker dette:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close