Som de fleste av dere vet er vi en liten organisasjon med begrensende midler. Vi har derfor ingen post i budsjettet vårt som heter markedsføring. Vi eksisterer fordi mange av dere har vært med oss på hjemmebesøk til de fattigste familier og dere har sett gleden i øynene til mammaen og pappaen når de får beskjed om at barnet deres nå kan begynne på et 12 årig grunnskoleutdannelse fordi noen i et land langt borte som heter Norge har sendt en pengegave som skal bekoste skolegangen til barnet deres.

Kanskje dere har vært med å delt ut dyner til hele landsbyer i Sepon og sett gleden og takknemligheten for dette verdifulle stykke tøy som kan redde barna deres fra forkjølelse, lungebetennelse eller kanskje død (de færreste har råd til å gå til legen og den gjennomsnittlige levealderen er på rundt 42 år i fjellene. Barnedødeligheten er svært høy).
Det er kanskje en dråpe i havet, men for den familien som får denne gaven betyr det enormt.
Jeg er veldig dårlig på å skrive tiggerbrev og dette er heller en oppfordring til deg som kjenner at du har lyst og anledning til å gi en julegave til barna i Laos. Det vil bli satt veldig stor pris på, og du kan benytte vårt kontonummer 9710.34.12467
Riktig god jul til dere alle!
– Marit